Instytut Żywności i Żywienia zakończył projekt, którego celem jest walka z nadwagą i otyłością

Za sprawą środków ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Instytut Żywności i Żywienia wdrożył projekt, którego celem jest walka z nadwagą i otyłością. Program dotyczył dzieci i młodzieży, a także osób dorosłych, w tym kobiet w ciąży.

Zdrowie kobiet w ciąży

Nie jest tajemnicą, że odpowiednia masa ciała i jej właściwy przyrost w okresie ciąży są ważne dla rodzicielki i jej przyszłego dziecka. W tym celu przygotowano materiały edukacyjne, które pokazują kobietom, jak powinny prawidłowo się odżywiać. Ponadto ukazują one jak bezpiecznie ćwiczyć, bo aktywność fizyczna w okresie ciąży jest równie ważna.

Warto zwrócić też uwagę na specjalnie przygotowaną aplikację „Zdrowa mama”. Ta zawiera w sobie między innymi słowniczek ważniejszych pojęć z zakresu żywienia i ciąży czy planner zakupów.

Zdrowe dzieci

Z kolei w programie „Szkoła/przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej” odnosi się do 1683 przedszkoli i szkół, do których uczęszcza 400 tys. dzieci i młodzieży. Także i w tej sytuacji przeszkolono wielu koordynatorów programu, a uczestniczącym placówkom przekazano pakiety materiałów edukacyjnych, w tym ulotek, broszur i plakatów. Ponadto do wglądu jest również wiele filmów edukacyjnych, które promują zdrowe odżywianie.

Zdrowi dorośli

Walka z nadwagą i otyłością wśród dorosłych i osób starszych odnosiła się do konsultacji medycznych. Dzięki programowi ponad 14 tys. pacjentów miało okazję skonsultować się ze specjalistami w dietetycznych punktach konsultacyjnych. Poza tym zrealizowano aż 42 edycje 12-tygodniowego programu redukcji masy ciała. Objęto nim aż 2111 pacjentów, choć nie wszystkim udało się dobrnąć do końca. Sukcesem zakończył się on jednak w aż 1739 przypadkach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x