Strona główna Zdrowie Będą częstsze kontrole pracowników na chorobowym

Będą częstsze kontrole pracowników na chorobowym

0
Będą częstsze kontrole pracowników na chorobowym

Jeśli uważasz, że Twój pracownik celowo wymiguje się od pracy, będąc na zwełnieniu lekarskim, możesz go skontrolować. Obecnie kontrole pracowników na chorobowym przeprowadzić mogą różne firmy. Usługi takie świadczą już między innymi Conperio, HR Solutions, Centrum EM-PARTNER czy Loyalis. Zainteresowany takimi działaniami na pewno będzie również ZUS.

NIE dla oszustów

Firma Conperio zauważa, że wśród osób korzystających ze zwolnień lekarskich nawet 15 proc. z nich wystawianych jest osobom, którym nic nie dolega. Znamy już wiele przypadków, kiedy to osoby będące na zwolnieniu lekarskim normalnie funkcjonowały i wykonywały wiele czynności. W takiej sytuacji świadczenie chorobowe takiemu pracownikowi jest cofane.

Jak dotąd Conperio sprawdziło 85 tys. pracowników w 100 m.in. dużych firmach zatrudniających ponad 300 osób. Jak wywnioskowano, po kontroli średni czas trwania zwolnień lekarskich się skraca. Ponadto jest ich znacznie mniej. W jednej z nich liczba pracowników na L4 spadła ze 136 do 50.

Odnieśmy się jeszcze do tego, jak wygląda taka weryfikacja. Przede wszystkim usługa taka sprowadza się do wizyty w mieszkaniu pracownika, choć nie tylko. Poza tym sprawdzana jest też aktywność takiej osoby w mediach społecznościowych typu Facebook.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x