Telewizja WP rentowna od drugiej połowy 2018 roku

0
1682
Telewizja WP

Prezes Wirtualnej Polski Jacek Świderski podkreśla, że Telewizja WP jak na razie jest stratna i grupa musi do niej dokładać. Mimo wszystko za rok ma się to zmienić. TV WP rentowna ma być bowiem od drugiej połowy przyszłego roku.

Zauważmy też, że według zaprezentowanych przez grupę danych, oglądalność Telewizji WP kształtuje się na poziomie około 0,25 proc. Nie jest to wynik imponujący, ale zbliżony do innych stacji z MUX8, a przecież WP TV cały czas ma mniejszy zasięg techniczny.

Na lepszy wynik niż obecnie nowa telewizja liczy już jednak w maju. Jest to bowiem pierwszy pełny miesiąc po reorganizacji. Ponadto na koniec maja stacja szykuje również kolejną zmianę w ramówce, dołączając filmy i kabarety. Na lipiec przewidziano natomiast kampanię billboardową, a na sierpień telewizyjną.

Wynik finansowy

Wspomnijmy jeszcze o wyniku finansowym na podstawie raportu, jaki notowana na warszawskiej giełdzie grupa Wirtualna Polska Holding zaprezentowała we wtorek i który dotyczył pierwszego kwartału tego roku. Otóż pochwalić się ona może wzrostem całkowitych przychodów z 88,5 do 103,5 mln zł w ciągu roku, co jednak nie przełożyło się na wzrost zysków. Od stycznia do marca grupa zarobiła niecałe 3 mln zł przy ponad 8 mln zł rok wcześniej. Słabszy wynik nie jest oczywiście niczym dziwnym. Wszystko przez rozwój Telewizji WP, który przyniósł stratę w wysokości aż 4 mln zł.