Kolejny atak hakerów już w poniedziałek rano?

0
1887
atak hakerów

BBC ostrzega, że kolejny wieki atak hakerów może mieć miejsce już jutro. Analityk stacji zauważa, że przestępcy nie mają powodów do tego, aby przestać. Szczególnie że takie działania gwarantują im naprawdę ogromne środki finansowe. Ekspert, który pomógł opanować ostatni atak, podkreśla, że ponowne problemy spowodować może lekka zmiana kodu w stworzonym przez nich oprogramowaniu.

Atak na ponad 100 państw

Przypomnijmy, że w ostatnim ataku zainfekowane zostały komputery z ponad 100 krajów, wśród których była też Polska. Hakerzy za sprawą złośliwego oprogramowania blokowali komputery i w zamian za ich odblokowanie chcieli przynajmniej trzystu dolarów. Takich blokad zgłoszono ponad 125 tys. Szacuje się też, że wskutek tego na trzy konta hakerów trafiło ponad 22 tysiące funtów.

Jak w związku z tym bronić się przed kolejnym atakiem? Przede wszystkim warto zainstalować na komputerach najnowsze aktualizacje. Poza tym nie powinniśmy otwierać podejrzanych linków i nieznanych plików, które przychodzą do nas w mailach oraz zaopatrzyć się w najnowsze systemy operacyjne.