Koncern tytoniowy Philip Morris wprowadza podgrzewany tytoń

0
2956
podgrzewany tytoń

Palenie tytoniu nie wychodzi nam na dobre. Szczególnie jeśli z tym zgubnym nałogiem przesadzamy. Być może pewne rozwiązanie znalazł koncern tytoniowy Philip Morris, który wprowadza na rynek tak zwany podgrzewany tytoń. Czy rzeczywiście jest on mniej szkodliwy?

IQOS

Amerykanie, którzy na rynku tytoniowym są poważnym graczem, reklamują go jako produkt nowej generacji. Urządzenie o nazwie IQOS jest bowiem czymś w rodzaju e-papierosa. Również wytwarza on aerozol z nikotyną, ale dodatkowo zawiera też w sobie tytoń.

Sprzęt ten podgrzewa tytoń, ale go nie spala. Jednocześnie wytwarza aerozol zawierający nikotynę, a ten ma (poza nikotyną) ok. 90 procent mniej szkodliwych substancji niż dym papierosowy.

Co z Polską?

Philip Morris International informuje, że IQOS zaprojektowany został w Szwajcarii, a prace nad nim pochłonęły 3 miliardy dolarów. Ma to być doskonała alternatywa dla klasycznych papierosów, które są znacznie bardziej szkodliwe. Jak dotąd największe uznanie produkt ten uzyskał w Japonii, gdzie zdobył 7% rynku. W Polsce do nabycia będzie w największych miastach, choć wkrótce podgrzewany tytoń oferowany powinien być również w zakupach internetowych.