Pociągi wracają do łask Polaków

Rok 2016 był drugim z kolei, kiedy to liczba pasażerów pociągów wzrosła. W porównaniu z rokiem 2016 jest to wzrost o 12 milionów. Jeśli porównać to z rokiem 2014 w ostatnich 12 miesiącach pociągi zabrały ponad 23 mln pasażerów. Łącznie uzbierało się ich aż 292,4 mln.

Jest więc powód do zadowolenia, choć oczywiście nie ma się też czymś zachwycać. W dalszym ciągu nie można mimo wszystko zapominać, że kilkanaście lat temu wynik ten był o wiele lepszy. W roku 2017 pociągi wybrało bowiem aż 360 mln pasażerów, a więc różnica jest znaczna. Potem było już tylko gorzej, a zmianę na lepsze przyniosły dopiero dwa ostatnie lata.

Biorąc natomiast pod uwagę konkretnych przewoźników, to najlepiej wypadły tutaj Przewozy Regionalne. Te zabrały blisko 27% wszystkich pasażerów. Drugie były Koleje Mazowieckie – 21%, a trzecie trójmiejska PKP SKM z wynikiem 14,3%. Słabo z wynikiem 13,8% wypadają natomiast linie PKP Intercity.

Trudno wyrokować jak sytuacja będzie wyglądać w roku bieżącym, ale wydaje się, że mimo wielu remontów linii zainteresowanie usługami przewoźników kolejowych będzie wzrastać.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x