Introwertycy w świecie biznesu

Bycie introwertykiem to nic innego jak potrzeba wygospodarowania czasu tylko dla siebie oraz odpoczynku od spotkań towarzyskich. Nie znaczy to, że takie osoby nie czują jednocześnie chęci spędzania wolnych chwil z innymi, jednak mogą jednocześnie być przytłoczone zbyt dużą liczbą spotkań.

Statystyki pokazują, że introwertycy mogą z powodzeniem spełniać się w roli lidera oraz osiągać sukcesy w biznesie, jednak większość z nich przyznaje się do używania określonych technik postępowania.

Chociaż kariera zawodowa i jej rozwój często wiąże się ściśle z umiejętnością nawiązywania i podtrzymywanie znajomości i relacji z kontrahentami, to jest to pewnego rodzaju kompetencja, której przy odpowiednim podejściu można się nauczyć.

Istnieje kilka technik, które pozwolą introwertykowi ułatwić sobie prowadzenie biznesu tak, aby spotkania nie wysysały całej energii.

Po pierwsze spotkania prowadzone w mniejszym gronie osób wymagają nieco mniej wysiłku od osób nieśmiałych, a spotkanie w restauracji czy kawiarni pozwoli na stworzenie luźniejszej atmosfery. Dodatkowo wybór miejsca, które jest już znane jest atutem, który sprawi, że można będzie poczuć się bardziej pewnym siebie. Kolejną sprawą jest wybór używanego kanału komunikacji. Chociaż istnieją badania pokazujące skuteczność poszczególnych ich rodzajów, to jednak często można zrobić lepsze wrażenie używając swojego preferowanego. Trzeba tutaj znaleźć swój własny złoty środek, który zapewni z jednej strony komfort psychiczny, a jednocześnie przyczyni się do sprawnej i skutecznej komunikacji z partnerami. Jak wiadomo jakość zwykle staje się ważniejszym czynnikiem sukcesu niż ilość i ta sama zasada odnosi się do nawiązywanych kontaktów.

Warto zwrócić uwagę, które są ważne i skupić się na podtrzymywaniu właśnie nich, niż na rozdrabnianiu się na kontakty biznesowe, które nie mają przełożenia na wyniki, bądź poświęcony czas i nerwy nie są rekompensowane uzyskiwanymi korzyściami. Istnieje wiele sposobów na ułatwienie sobie funkcjonowania w świecie biznesu, a większość z nich to kompetencje, których można się nauczyć. Praca ze specjalistą, który pomoże przepracować lęki czy niepowodzenia jest nadal niedocenianym sposobem na poprawę swojego zdrowia psychicznego.

Każdy powinien znaleźć specjalną ścieżkę postępowania, która najlepiej będzie odpowiadać osobistym preferencjom, gdyż nie istnieje jeden uniwersalny plan działania, który będzie odpowiedni dla każdego. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż bycie osobą introwertyczną czy też nieśmiałą nie wiąże się jednocześnie z automatyczną koniecznością rezygnacji z wychodzenia poza swoją strefę komfortu i prób osiągnięcia sukcesu, tylko ze względu na strach jaki się z tym wiąże.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x