Wiele banków i firm pożyczkowych przy udzielaniu finansowania obciąża klientów wysokimi kosztami. Prowizje za przyznanie to główny z nich, który stanowi często nawet 25-30 procent przyznanej kwoty. Dzięki niedawnym zmianom w prawodawstwie, klienci, którzy spłacili takie zobowiązanie przed czasem mogą starać się o proporcjonalny zwrot zapłaconych kosztów około kredytowych, a więc i samej prowizji bankowej.
Wyrok TSUE o którym mowa nakłada na firmy i banki obowiązek rozliczenia się z klientem w takiej sytuacji, a część instytucji stara się respektować te nowe przepisy. Wiele z banków i firm pozabankowych jednak nadal utrudnia wykonanie takiego zwrotu, zasłaniając się innymi przepisami. Wtedy uzyskanie zwrotu prowizji staje się bardzo trudne. Oczywiście klient może starać się samodzielnie, wysyłając na przykład odpowiednie pisma do danej instytucji. W praktyce jednak często jest to bezskuteczne. Warto wtedy skorzystać ze specjalistycznej kancelarii zajmującej się odzyskiwaniem prowizji. Zajmie się ona wysyłaniem pism, a w razie konieczności skieruje sprawę do sądu, a te z kolei przyjmują zalecenia TSUE i ogłaszają wyroki korzystne dla klientów.
Analiza naszej sprawy, skierowanej do kancelarii jest bezpłatna, tym bardziej warto rozważyć to rozwiązanie. Zwrot prowizji bankowej to często duże kwoty, o które z pewnością jest sens walczyć.
Odzyskiwanie prowizji bankowych, czy można zrobić to samemu?
Subskrybuj powiadomienia
0 komentarzy
najstarszy