Facebook zostanie zablokowany?

0
1664
Facebook zostanie zablokowany

Mimo że wydaje się to nieprawdopodobnie, nie jest wykluczone, że Facebook zostanie zablokowany. Wszystko przez oferowane na tym portalu gry. Urzędnicy sprawdzają właśnie, czy najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie nie oferuje gier hazardowych. Jeśli takowe zostaną wykryte możliwe, że 20 mln Polaków straci do niego dostęp.

W zgodzie z ustawą hazardową

Jeśli wydaje Wam się, że nie jest to możliwe, jesteście w grubym błędzie. Taką możliwość daje bowiem nowelizacja ustawy hazardowej, która miała miejsce kilka miesięcy temu. Zgodnie z jej przepisami Ministerstwo Finansów ma prawo do blokowania stron, na których oferowane są nielegalne gry hazardowe.

W przypadku Facebooka chodzi tutaj o gry Real Vegas, Slotomania i Vegas Stars Casino. Wskazał na nie Jacek Wilk z Kukiz’15, który wystosował pismo, w którym domaga się odpowiedzi, czy nie są to gry naruszające monopolu państwa, a tym samym, czy oddawanie się tym rozrywkom nie jest łamaniem prawa, a na uczestników tych gier nie zostaną nałożone kary pieniężne. Czy możliwe jest jednak to, aby Facebook wylądował w rejestrze stron zakazanych?