Zwolnienia pracowników w PZU

0
2142
zwolnienia pracowników

Wszystko wskazuje na to, że w PZU szykują się zwolnienia pracowników. Największy ubezpieczyciel w naszym kraju redukcję etatów zacznie jeszcze w marcu. Ostatecznie w PZU SA i PZU Życie SA prace stracić może nawet blisko tysiąc osób.

Od marca do grudnia

Restrukturyzacja ruszy 24 marca, a zakończyć ma się 17 grudnia. Wstępne prognozy sugerują, że pracę straci kilkaset osób. Maksimum ma wynieść 956 pracowników, a więc nie da się ukryć, że dotyczyć to będzie sporej części osób.

Same zwolnienia pracowników nie są natomiast niczym dziwnym i na pewno nie mogą być żadną niespodzianką. Przynajmniej z punktu widzenia zarządu. Jest to bowiem część realizowanej strategi Grupy PZU na lata 2016-2020.

Dodatkowe odprawy

Zaznaczono jednocześnie, że każdy ze zwolnionych pracowników może liczyć na gwarantowane odprawy, choć to nie wszystko. Pracownicy, którzy rozwiążą umowę za porozumieniem stron, mogą też spodziewać się dodatkowych odpraw. Poza tym każdy pracownik objęty procesem zwolnień grupowych będzie mógł skorzystać ze specjalnie przygotowanego programu outplacmentowego.