Wylanie posadzki. O czym pamiętać i jakiego produktu użyć?

0
10305

Planując wykończenie swojego wnętrza, jednym z bardzo wymagających i kluczowych etapów, przez który będziemy musieli przejść jest wykończenie posadzki. Czym powinniśmy się sugerować przy dokonywaniu wyboru? Jaki dokładnie powinien być beton na posadzki? Góra z funkcjonującą tam od lat firmą Wigmet Beton odpowie na pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości. Betoniarnia Góra stawia na dobór składników z najwyższej półki, co finalnie przekłada się, na jakość i trwałość stworzonego produktu.

Jaką klasę powinien posiadać beton? Góra podpowiada, że najczęściej stosowaną przy posadzkach, klasą wytrzymałości na ściskanie jest beton C20/25 lub C25/30. Wykorzystywany między innymi do budowy stropów, warstw podłogi na gruncie, ale również to najczęściej stosowany beton na fundamenty. Góra posiadając w pełni przeszkolonych, doświadczonych i profesjonalnych pracowników jest w stanie doradzić i zasugerować nam te najwłaściwsze rozwiązanie. Zaznaczają, iż musimy pamiętać o tym, że posadzki są narażane na zniszczenia i bardzo mocno eksploatowane. Ewentualne odnawianie czy naprawa posadzki to bardzo kosztowne czynności, więc bardzo ważne jest to abyśmy stosowali produkty z surowców o najwyższej jakości.

Betoniarnia Góra daje wskazówki, aby kolejnym kryterium przy wyborze betonu była lokalizacja naszej posadzki. Inny beton na posadzki, Góra zaproponuje wewnątrz budynku, a inny będzie bardziej właściwy, jeśli swoje umiejscowienie będzie miał na zewnątrz budynków. Używany na przykład pod przygotowanie wjazdu do garażu czy jako nawierzchnia parkingowa. Wówczas musi być dobrany bardzo precyzyjnie pod względem jego użytkowania i czynników, które będą wpływały na beton. Góra wskazuje, że taki beton musi być odporny na czynniki atmosferyczne, czyli zamrażanie, a także rozmrażanie, co łączy się z obecnością środków chemicznych stosowanych do odlodzenia podłoża. Musi wykazywać się trwałością na ścieranie. Musi być również wytrzymały na obciążenie stałe i zmienne oraz charakteryzować się odpornością na wnikanie płynów czy olejów.

Bycie inwestorem oczywiście nie wiąże się z byciem specjalistą we wszystkich dziedzinach i posiadaniu wiedzy poczynając od fundamentów, a kończąc na stropach. Specjalistyczną i fachową wiedzę posiadają firmy, które produkują i sprzedają beton. Góra w pełni profesjonalnie doradzi i odpowie na wszystkie pytania klientów. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, szczegółowo, w miłej i przyjaznej atmosferze. Obowiązkiem nas klientów jest tylko i wyłącznie powierzenie swojego interesu najlepszej, sprawdzonej i działającej od wielu lat firmie.