Strona główna Firma Jednorazowe maseczki zagrożeniem dla środowiska. Wrocławska firma znalazła alternatywę.

Jednorazowe maseczki zagrożeniem dla środowiska. Wrocławska firma znalazła alternatywę.

0
Jednorazowe maseczki zagrożeniem dla środowiska. Wrocławska firma znalazła alternatywę.

Okazuje się, że nie tak szybko będziemy mogli zaprzestać noszenia maseczek ochronnych. Po wprowadzeniu nakazu ich noszenia w marcu tego roku z powodu pandemii koronawirusa maseczki i rękawiczki jednorazowe zalały nasze osiedla i chodniki. Ich zwiększona produkcja znacznie wpłynęła na zwiększenie zanieczyszczenia środowiska. Stało się to w momencie, kiedy społeczeństwo było coraz lepiej uświadomione w temacie ochrony naszej planety.

Strach o zdrowie własne i najbliższych spowodował, że trochę bezmyślnie zaczęliśmy stosować środki ochronne takie jak rękawiczki czy maseczki właśnie. Kompletnie zapominając jak druzgocący wpływ ma to zachowanie na nasze środowisko.

Teraz, kiedy minęło wystarczająco dużo czasu na to, abyśmy w jakimś stopniu mogli oswoić się z pandemiczną teraźniejszością przyszła pora na zastanowienie się nad alternatywami. Takimi, które jednocześnie ochronią nasze zdrowie i nie będą zagrażać planecie.

Z pomocą przychodzi wrocławska firma Clever Frame, która w ekspresowym tempie przebranżowiła się i postanowiła zamienić produkcję systemów wystawienniczych na produkcję przyłbic ochronnych.  Sprawa nie była łatwa, ale wymagała szybkiej reakcji właścicieli firmy – Aleksandry Klimek i Grzegorza Grudzińskiego. Prototyp przyłbic został stworzony w warunkach domowych, zapotrzebowanie na nie rosło z każdy dniem, a branża eventowa, w której wcześniej działali praktycznie przestała istnieć. I tak pojawiła się marka CoverOne.

Ekspresowe i przede wszystkim trafne decyzje prezes Aleksandry Klimek spowodowały, że firma nie odnotowała zwolnień, wręcz przeciwnie, podwoiła zatrudnienie pracowników. Zaczęli od produkcji 3 tysięcy przyłbic dziennie, teraz jest ich ponad 30 tysięcy. Zamówienia na nie składają nie tylko sieci handlowe czy administracje rządowe, ale także placówki ochrony zdrowia.

Ponadto, CoverOne, przekazał setki przyłbic do szpitali w całej Polsce, między innymi do Wojskowego Szpitala we Wrocławiu, Przylądka Dobrej Nadziei, Centrum Zdrowia Matki Polki, Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie i wielu innych. Utworzyli nawet profil na Instagramie, gdzie zbierają informacje na temat najbardziej potrzebujących placówek.

A ty jak dbasz o swoich pracowników?

Przyłbice CoverOne może kupić każdy na ich stronie internetowej. Codziennie wysyłają mnóstwo paczek, od 5, po 50 i więcej sztuk. Wybór jest ogromny. Można kupować w pakietach. Są także takie, które mają wymiary odpowiednie, by nosiły je dzieci.

Dla wielu osób noszenie materiałowych maseczek jest dość problematyczne. Nie da się ukryć, że samo oddychanie czy nawet mówienie jest w nich utrudnione. Dlatego przyłbice są chętniej wybierane. W łatwy sposób można je dostosować do głowy za pomocą specjalnej taśmy, są łatwe w utrzymaniu, lekkie i wygodne w użyciu. Ich wytrzymałość powoduje, że można je stosować przez bardzo długi czas, co pozytywnie wpływa na środowisko.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x