Poczta Polska stanie się agencją ochrony

0
1877
Poczta Polska stanie się agencją ochrony

Każdy zapytany o to, z czym kojarzy mu się poczta, odpowie bez wahania, że z wysyłaniem listów i paczek, co jest oczywiście odpowiedzią prawidłową. Niebawem zupełnie inaczej może być w naszym kraju. Niewykluczone, że Poczta Polska stanie się agencją ochrony.

Lotniska, instytucje publiczne i spółki Skarbu Państwa

Podmiot ten strzec miałby między innymi lotnisk, instytucji publicznych i spółek Skarbu Państwa. W efekcie spekuluje się, że poczta może tym samym agencjom ochrony odebrać nawet 1/5 rynku.

W zasadzie fakt, że poczta zajmie się też ochroną, jest już przesądzony. Wygrała ona bowiem ostatnio przetarg na ochronę lotniska Pyrzowice. Nieoficjalne informacje mówią natomiast o pozyskaniu też kontraktów od PKO BP, Alior Banku i resortu cyfryzacji.

Jeśli Poczta Polska stanie się agencją ochrony niebawem musi rozbudować tę sekcję i tak też będzie. Tym bardziej że ma to być nie tylko ochrona budynków, ale też konwojowanie, obsługa bankomatów czy odbiór gotówki.

Co na to firmy ochroniarskie? Nie da się ukryć, że czują się zagrożone, ale jednocześnie podkreślają, że to one mają odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje. Poczta nie pozostaje jednak bierna i zauważa, że to właśnie Straż Pocztowa jest prekursorem takich usług.