Nowe połączenia z lotniska Kraków Airport w sezonie letnim

0
1580
nowe połączenia z lotniska Kraków Airport

Jeśli często korzystacie z lotniska w Krakowie, musicie wiedzieć, że w jego letnim rozkładzie lotów wiele się zmienia. Dodano bowiem nowe połączenia z lotniska Kraków Airport i będzie ich aż jedenaście. Jedno z nich dotyczy bezpośrednio połączenia do Chicago, które to polski przewoźnik przywraca po siedmiu latach przerwy.

Trzynaście połączeń więcej

Ogólnie pasażerowie korzystający z tego lotniska mają o trzynaście połączeń więcej niż w roku ubiegłym. Jedenaście z nich to połączenia zupełnie nowe. Pierwszym takim rejsem będzie jutrzejszy rejs do Sztokholmu linii SAS. Następnym będzie lot liniami Eurowings do Duesseldorfu w Niemczech.

Najwięcej nowych połączeń uruchomi natomiast Ryanair. Samoloty tego przewoźnika polecą do Pescary, Wenecji i Lamezi we Włoszech, Lourdes we Francji, Porto w Portugalii, Walencji w Hiszpanii i na Kretę. Na bliski Wschód, a dokładnie Tel Awiwu pasażerów zabierze natomiast linia El-Al. Pierwszy lot za Ocean zaplanowano natomiast na 3 lipca, a obsłuży go PLL LOT.

Powrót do lotów sezonowych

Nowe połączenia z lotniska Kraków Airport to nie jedyne zmiany, które wiążą się z sezonem letnim. Poza tym wracają również połączenia sezonowe. Tak oto Eurowings będzie kursował do Stuttgartu, Iberia Express do Madrytu, Vueling do Barcelony, Aegean do Aten a Ryanair do Pafos, Majorki, Pizy oraz Trapani. Wracają również kierunki czarterowe do Bułgarii, która jest popularnym kierunkiem turystycznym wśród Polaków. Podobnie jest z Grecją, Turcją i Włochami.

Podsumowując, w sezonie letnim na lotniku Kraków Airport zobaczymy samoloty aż dziewiętnastu różnych linii lotniczych. Są to Aegean, Air Berlin, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Eurowings, Finnair, Iberia, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines, SAS, Vueling i El-Al.