Netflix trafi do milionów klientów UPC

0
1836
Netflix

UPC to telewizja, która w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Tym samym walczy ona o swoich klientów już nie tylko z innymi kablówkami, ale także i z platformami cyfrowymi i telekomami. Wiele wskazuje na to, że najbliższe lata będą dla niej udane. Wszystko przez fuzję UPC i Multimediów, a na dodatek ich sojusz z Netflixem. Dlatego też Netflix niebawem zostanie zaoferowany milionom abonentów sieci UPC.

Przypomnijmy, że w połowie października ubiegłego roku UPC pozyskała Multimedia za kwotę 3 mld złotych. Co więcej, miesiąc wcześniej spółka ogłosiła połączenie sił z Netflixem. Tym samym wielu nie ma wątpliwości co do tego, że UPC będzie w sektorze telekomunikacji i infrastruktury najpoważniejszym graczem w tym roku. Połączenie to pozwala bowiem UPC dotrzeć dziś do ponad 4 milionów gospodarstw.

Jest to bardzo istotne odnośnie innego flagowego projektu UPC, którym jest platforma telewizyjna Horizon. Podobnie ma się sprawa z kanałem Netflix, który jest największym kanałem telewizyjnym w sieci.

Jest to spory sukces także dla samego Neflixa, który kanały w Polsce oferuje od ubiegłego roku. Jak na razie nie cieszy się on jednak wielkim zainteresowaniem. Dzięki tej transakcji ma szansę zaistnieć szerzej. UPC natomiast może zaoferować swoim klientom olbrzymią ilość dodatkowej i oryginalnej treści.

Klienci telewizji nie będą zmuszeni tu do instalowania specjalnej aplikacji na telewizorze Smart TV. Netflix to po prostu kolejny kanał stacji, którego obsługiwać będziemy jednym pilotem.