Aplikacje mobilne z newsami zyskują na popularności

0
1539
Aplikacje mobilne z newsami

Nie jest tajemnicą, że ze wszelkich aplikacji w swoich smartfonach korzystamy regularnie. Jak się okazuje, wykorzystujemy je również do czytania newsów. Obecnie aplikacje mobilne z newsami służą już 38% internautów. Jest to więc wynik o 7% lepszy niż ostatnio.

Nie brak ekspertów, którzy zauważają, że jest to związane z wieloma ważnymi wydarzeniami na świecie w roku ubiegłym, jak chociażby wyborami prezydenckimi w USA. Być może to prawda, ale użytkowników takich aplikacji przybywa sukcesywnie od wielu lat, a w roku 2012 było ich jeszcze zalewie 21%.

Smartfon zamiast TV

Wielu pewnie wydaje się, że najczęstszym źródłem informacji ze świata jest dziś radio czy TV. Jednak nie wszędzie. Owszem w USA, Japonii czy we Włoszech ludzie włączają rano telewizor. W Finlandii na przykład nie jest to już jednak takie oczywiste. Tam równie często ludzie wybierają aplikacje mobilne z newsami.

Można to zrozumieć, bo jednak takie apki niosą w sobie wiele korzyści. Przede wszystkim można w nich ustalić częstotliwość, czy rodzaj powiadomień. Dzięki temu najważniejsze wiadomości same będą napływać na nasz telefon.

Nie oznacza to jednak, że wydawcy treści nie robią nic, aby je udoskonalić. Wielu z nich pracuje między innymi nad dostarczaniem użytkownikom treści w formie głosowej.