Strona główna Motoryzacja Inteligencja to już nie tylko cecha ludzka! Nowy Golf zaskakuje!

Inteligencja to już nie tylko cecha ludzka! Nowy Golf zaskakuje!

0
Inteligencja to już nie tylko cecha ludzka! Nowy Golf zaskakuje!

Mogłoby się wydawać, że nowe rozwiązania już nas nie zaskoczą. Nic bardziej mylnego! Wygląda na to, że w teraz nawet technologie mają IQ. I to całkiem wysokie!

Elektroniczna rewolucja jest jedną z kilku, których możemy spodziewać się po Golfie ósmej generacji. Śmiało możemy nazwać ten model inteligentnym! Systemy, w które został wyposażony ten samochód, są funkcjonalne i doskonale spisują się na drodze, odciążając kierowcę. Ich zadaniem jest dbanie o komfort i bezpieczeństwo. Wyszukiwanie wolnego miejsca w hali garażowej, samodzielne poruszanie się po autostradzie? To możliwe z IQ.Drive! Volkswagen podzielił ten system na kilka kluczowych elementów. Każdy z  nich odpowiada za inny aspekt prowadzenia pojazdem. 

Volkswageny z rabatami!
Chcesz poznać najnowszą ofertę na T-Crossa? Chętnie Ci ją przedstawimy

Stosując się do wymogów Unii Europejskiej, producent wyposażył nowy model Golfa w pakiet systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy.

Najważniejsze z nich to Front Assist ostrzegający o ryzyku kolizji i interweniujący w razie potrzeby – także w przypadku rowerzystów i pieszych, Lane Keeping Assist zapobiegający zjazdowi na inny pas ruchu i monitorujący zmęczenie kierowcy oraz Emergency Assist, który w przypadku zasłabnięcia lub zaśnięcia kierowcy próbuje go obudzić przez zaciskanie pasa bezpieczeństwa i szarpnięcia hamulcami, a w ostateczności zatrzymujący awaryjnie samochód. W standardzie możemy spodziewać się również kamery cofania, dzięki której możemy zapomnieć o niechcianej stłuczce podczas parkowania i systemu eCall umożliwiającego połączenie z obsługą klienta i w razie konieczności samodzielnie informującego służby bezpieczeństwa o niebezpiecznym zdarzeniu wraz z lokalizacją i liczbą pasażerów. Niewiele brakuje, by kierowca stał się zbędny podczas prowadzenia pojazdu!

Ósma generacja Golfa została wyposażona także w inteligentne rozwiązania z zakresu oświetlania drogi – IQ.Light.

Nowy poziom reflektorów jest znacznie wyższy od tych znajdujących się w pojazdach z tej samej kategorii. W każdym z nich znajduje się 22 samodzielnych LED-ów z szybkim procesorem analizującym aktualną sytuację na drodze. To, co najistotniejsze to przypisanie każdemu z nich odpowiedniego algorytmu. Dzięki nim światła dopasują się odpowiednio do warunków pogodowych, poziomu widoczności, a nawet niespodziewanych sytuacji. Potrafią także wyłączyć te LEDy, które mogłyby oślepić kierowcę jadącego z naprzeciwka. 

Mówiąc o inteligencji, nie sposób nie wspomnieć o komunikacji między samochodami. System Car2X wykorzystując sieć WLAN, ostrzega przed zagrożeniami występującymi na drodze. Korzystając z częstotliwości zarezerwowanych dla WiFi, rozsyła informacje na temat potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń na odległość kilkuset metrów od siebie. 

Volkswageny z rabatami!
Chcesz poznać najnowszą ofertę na Passata? Chętnie Ci ją przedstawimy

Wszystkie nowinki technologiczne w najnowszym modelu Golfa sprawiają, że przybiera pozycję lidera w swoim segmencie.

Obecnie nic nie wskazuje na to, by konkurencja przebiła w najbliższym czasie rewolucje wprowadzone przez Volkswagena. Poprzeczka została postawiona wysoko! 

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x