Terminal płatniczy. Poznaj jego zalety!

Terminal płatniczy to wygodne urządzenie, którym coraz chętniej posługują się przedsiębiorcy. Jakie korzyści dają terminale płatnicze?

Terminal płatniczy daje szereg korzyści nie tylko klientom, ale również przedsiębiorcom. Jeszcze kilka lat temu trudno było zapłacić kartą płatniczą na różnego rodzaju targach, bazarach, w kwiaciarniach, salonach kosmetycznych, fryzjerskich, a także w prywatnych gabinetach medycznych czy rehabilitacyjnych. Dziś coraz częściej możemy płacić w tych miejscach bezgotówkowo, np. kartą płatniczą czy telefonem komórkowym. Na korzystanie z terminali płatniczych zdecydowało się także wiele firm transportowych czy przewozowych, a także niektóre przedsiębiorstwa budowlano-remontowe. Jakie korzyści niesie za sobą terminal płatniczy w firmie?

Terminal płatniczy – jakie daje korzyści?

Za szeregiem korzyści dla przedsiębiorców z udostępnienia terminali płatniczych, przemawiają opinie i upodobania samych konsumentów. Jak przyznają w licznych badaniach i ankietach klienci, terminal płatniczy i możliwość wybrania preferowanej metody płatności jest dla nich wygodna i komfortowa. Same płatności są zaś, jak twierdzą, szybkie i bezpieczne.

Konsumenci przyznają, że mając możliwość płacenia bezgotówkowo wydają większe kwoty. Nie ogranicza ich bowiem ilość gotówki, którą mają przy sobie w portfelu. Terminal płatniczy pozytywnie wpływa także na wizerunek firmy. Zdaniem klientów, punkty handlowo-usługowe, które oferują płatności bezgotówkowe są postrzegane przez nich jako nowoczesne i przyjazne klientom. Szukasz informacji na temat terminali płatniczych? Wejdź na https://bezgotowki.pl/oferta/ i dowiedz się więcej!

Co więcej, w dobie pandemii, która obecnie ma miejsce, płatności bezgotówkowe stanowią dużo bezpieczniejszy niż tradycyjny, sposób płatności. Terminale, w przeciwieństwie do gotówki, są łatwe w dezynfekcji. Ponadto, z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, zwiększono limit, przy którym konieczne jest wpisywanie na klawiaturze kodu PIN. Obecnie, kwota ta stanowi nie 50, ale 100 zł. Karta płatnicza jest dużo bezpieczniejszym środkiem płatności, ponieważ zazwyczaj jesteśmy jedynymi jej użytkownikami. Banknoty tymczasem, przekazywane z rąk do rąk, stanowią potencjalną przestrzeń dla groźnych dla naszego zdrowia drobnoustrojów chorobotwórczych.

Terminal płatniczy za darmo? To możliwe!

W Polsce działa obecnie program Polska Bezgotówkowa, w którym przedsiębiorca może otrzymać darmowy terminal płatniczy, a ponadto, przez 12 miesięcy, nie musi płacić za użytkowanie urządzenia! To duże wparcie dla właścicieli, zwłaszcza średnich i małych firm!

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x