Ewolucja estetyki i rewolucja techniki, czyli nowy Volkswagen Golf 8

Najnowsza generacja Golfa wyróżnia się nie tylko dynamiczną i miejską stylistyką. Co ważniejsze – zaskakuje funkcjonalnością i rozwiązaniami godnymi modeli z najwyższej motoryzacyjnej półki.

Czego możemy się spodziewać? 

Producent postawił na prawdziwe technologiczne rewolucje! Już w podstawowej wersji otrzymujemy bogate wyposażenie. Najnowszy Volkswagen Golf wyposażony jest w niezwykle oszczędny silnik eTSI. Ta uproszczona hybryda odzyskuje energię kinetyczną podczas hamowania, zmieniając ją w elektryczną, umożliwiając spalanie niższe o około 10%. To jednak niejedyna zaleta podczas redukowania prędkości. Model ósmej generacji wyposażony jest w zaawansowane systemy awaryjnego hamowania Front Assist ostrzegające o ryzyku kolizji i interweniujące w razie potrzeby. Wysokie poczucie bezpieczeństwa gwarantuje także Lane Assist, czyli technologia samodzielnego prowadzenia w pasie ruchu. Nie tylko ostrzega przez niekontrolowaną zmianą pasa ruchu, ale również zapobiega zjazdowi. 

Pierwszy raz możemy oczekiwać cyfrowych zegarów w standardzie.

Innovision Cockpit składa się z wielofunkcyjnego wyświetlacza o przekątnej 10 cali i systemu nawigacji o tym samym rozmiarze. Wirtualne zegary umożliwiają wiele konfiguracji. Poza podstawowymi informacjami takimi, jak prędkość, obroty silnika, czy licznik kilometrów, mogą wskazywać również sposób działania elementów bezpieczeństwa lub wskazówki z nawigacji.

Czy to koniec technologicznej rewolucji? Skądże!

Ona dopiero się zaczyna! W dodatkowym wyposażeniu może się znaleźć ekran Head-Up. Kierowca nie musi już odrywać wzroku od drogi, by zaczerpnąć ważnych podczas jazdy informacji. Na szybie mogą pojawić się na przykład wspomniane wcześniej dane o prędkości lub działaniu systemów bezpieczeństwa. By jazda nowym modelem Golfa była jeszcze bardziej komfortowa, producent wzbogacił nowy model o system Online Traffic Info, który pozwala unikać niepożądanych zdarzeń drogowych, do których należą korki i roboty drogowe. Innowacyjnych technologii możemy spodziewać się również podczas jazdy po zmroku. Mowa o matrycowych reflektorach IQ.Light, które nie tylko doświetlają zakręty, automatycznie przełączają światła mijania na światła drogowe, a co najciekawsze – świecą różnie w zależności od prędkości, z jaką się poruszamy oraz dopasowują swoją intensywność do miejsca, w którym się znajdujemy. Dzięki temu nie oślepi nas blask oświetlonych znaków drogowych.

Wszystkie technologie znajdujące się w najnowszym Volkswagenie Golfie 8 w znaczący sposób wpływają na komfort jazdy i bezpieczeństwo. Zapewniają również świetną rozrywkę, przenosząc klasę samochodów kompaktowych na zupełnie inny poziom! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x