Revolut- nowy bank Wielkiej Brytanii

Revolut to elektroniczna usługa finansowa mająca na celu zminimalizowanie kosztów wymiany walut. Jeszcze niedawno bardzo mała liczba osób słyszała o tej firmie, jednak rozwinęła się na taką skalę, że zrobiła niemałe zamieszanie w sferze bankowości.


Jak to działa?


Wyjeżdżając za granicę, najczęściej wymieniamy walutę w kantorze. Aplikacja Revolut pozwala nam na przewalutowanie pieniędzy na telefonie, nie wychodząc z domu. Całą kartą zarządzamy poprzez aplikację, niczym się to nie różni od standardowych aplikacji bankowych. Karta Revolut działa jak każda inna karta płatnicza, możemy zapłacić bliżeniowo czy też wkładając kartę do terminala. Wszystko polega na tym, że gdziekolwiek nie wyjedziemy, płacąc tą kartą ona sama wie w jakiej walucie zapłacić.Nie musimy się więc martwić wymianą waluty.


Ile to kosztuje?


Założenie konta Standard i powiązanego z nim rachunku bieżącego z Wielkiej Brytanii nic nie kosztuje. Wchodząc w aplikacje Google Play instalujemy aplikacje Revolut i doładowujemy konto wymaganą kwotą 20 złotych. W tym momencie możemy stworzyć kartę wirtualną i płacić nią za pomocą naszego telefonu. Revolut oferuje nam nabycie karty w wersji plastikowej za 25 złotych, jednak czasami zdarzają się promocje, że możemy dostać je bezpłatnie. Utrzymywanie karty płatniczej nic nas nie kosztuje. Revolut oferuje nam konto premium za 29,99 złotych miesięcznie oraz konto metal za 49,99 złotych miesięcznie. Konta te są zintegrowane z ubezpieczeniem od opóźnionych lotów, zgubionego bagażu, ale także służy za granicą jako ubezpieczenie medyczne.
Koszty prowizji
Wszystkie usługi w zasadzie są bezpłatne, ale istnieją wyjątki:
-Transakcje w walutach niestabilnych, doliczany jest 1% prowizji.
-W weekendy do wszystkich przewalutowań jest doliczane 0,5% lub 1% prowizji
-Jeśli przewalutujemy powyżej limitu 20 000 zł miesięcznie, naliczany jest 0,5% prowizji
-Wypłaty z bankomatów, w zależności od wybranego planu revolut kwot powyżej 800,1600,2400 zł miesięcznie, naliczana jest prowizja 2%


Czy warto?


Uważam, że tak. Dzięki tej aplikacji oszczędzamy nie tylko nasz czas, ale również pieniądze. Banki i kantory często zawyżają swoje kursy, a tutaj możemy zyskać oszczędności od 5% do 10% z każdej transakcji. Kolejnym plusem jest fakt, że nikt nie lubi zalegających drobniaków w kieszeni, tymbardziej obcej waluty. Tutaj mamy idealne rozwiązanie posiadania wszystkiego w aplikacji na telefonie lub w wersji plastikowej. Wygoda i prostota aplikacji bije na głowę wiele rozwiązań klasycznej bankowości.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x