Co zmieniło wejście w życie ustawy hazardowej?

Jesteśmy kilka dni po tym, jak w życie weszła ustawa hazardowa, która na rynku zakładów bukmacherskich wprowadziła wiele zamieszania. Nie mamy jednak wątpliwości, że jest to sukces Ministerstwa Finansów, które powoli osiąga zakładany przez siebie cel. Tak więc co zmieniło wejście w życie ustawy hazardowej?

Stopniowe wycofywanie bukmacherów

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że wielu zagranicznych bukmacherów swoich usług nie oferuje już dla Polaków. Jednym z tych, który jako ostatni zamknął się na naszych graczy jest Bet365. Szczególnie firmy tej nikomu przedstawiać nie trzeba, ponieważ to absolutny gigant w tej branży.

Przypomnijmy, że wcześniej taką samą decyzję podjęło wiele innych firm. Są to: betano, Rivalo, Comeon, Doxxbet, Pinnacle, RedBer, Sportingbet czy 888sport. Poważnie zastanawia się nad tym również Betsson. Z kolei ci, którzy zostali, w dalszym ciągu mają nadzieję, że udowodnią, iż polskie prawo nie jest zgodne z prawem obowiązującym na terenie Unii Europejskiej.

Rejestr domen do zablokowania

Gotowy jest już także Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą”. To właśnie tutaj będą znajdować się witryny, które przez operatorów internetowych będą musiały być blokowane w ciągu 48 godzin od pojawienia się w tym spisie. Taki obowiązek będzie jednak na nich założony dopiero od dnia 1 lipca.

Co jeszcze?

Co zmieniło wejście w życie ustawy hazardowej w kontekście innych gier hazardowych? Otóż pamiętajmy, że ustawa nie odnosi się tylko do zakładów bukmacherskich, ale również pokera, ruletki czy gier na automatach. Zauważmy też, że dostawcy usług płatniczych nie będą mogli współpracować z firmami, które oferują nielegalne gry hazardowe.

Nowa ustawa odnosi się również do kar związanych z organizacją nielegalnych gier. Posiadanie automatu bez licencji może grozić karą w wysokości nawet stu tysięcy złotych.

Odniesiono się również do reklamowania hazardu. Podobnie jak w przypadku alkoholu, reklam zakładów wzajemnych nie będzie można pokazywać w godzinach od 6 do 22 w prasie młodzieżowej i dziecięcej oraz w miejscach publicznych. Ponadto w reklamie musi się też znaleźć komunikat o zezwoleniu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x