Podwyżki dla nauczycieli już w roku 2018?

0
1677
podwyżki dla nauczycieli

Wszystko wskazuje na to, że nauczyciele już wkrótce będą mogli odetchnąć z ulgą. Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśla bowiem, że szykuje podwyżki dla nauczycieli. Nie wiemy na razie, jak wysokie mają być wzrosty płac, ale MEN zauważa, że pracujący w tym zawodzie będą zadowoleni. Więcej informacji na ten temat powinno być znanych już w kwietniu. Podwyżki natomiast w życie weszłyby od początku przyszłego roku. Takie informacje podała wiceszefowa MEN, Marzena Machałek.

Co ze strajkiem?

Poza tym Machałek została również zapytana o strajk nauczycieli. Przypomnijmy, że na początku marca Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego podjął decyzję o strajku. Nauczyciele domagać mieliby się w nim podniesienia płac o 10 proc., gwarancji, że do roku 2022 żaden nauczyciel nie zostanie zwolniony oraz tego, że do tego czas warunki ich pracy nie ulegną pogorszeniu.

Wiceminister uważa, że przy takich zapowiedziach strajk nie będzie miał szerokiego zasięgu. Tym bardziej że według niej i tak większość nauczycieli i rodziców go nie popiera.