Poczta Polska podwyższa ceny

Od jutra Poczta Polska wprowadza zmiany w cenniku, które klienci często korzystający z jej usług mogą odczuć na zasobności swoich portfeli. Między innymi o 60 groszy wzrośnie opłata za nierejestrowany list ekonomiczny. O 70 groszy więcej zapłacimy natomiast za list priorytetowy. Największe podwyżki czekają jednak przesyłki z deklarowaną wartością. Nie zmieni się z kolei cena paczek i listów wysyłanych za granicę.

W przypadku przesyłek z zadeklarowaną wartością paczki będą nas kosztować nawet 7,90 zł więcej, co jest już różnicą bardzo wyraźną. Z 2,00 zł na 2,60 zł wzrośnie także opłata dotycząca potwierdzenia odbioru przesyłki rejestrowanej.

Jak Poczta Polska tłumaczy podwyżkę cen? Przede wszystkim tak, że cena wysyłanego listu i tak jest nieproporcjonalnie niska do innych usług publicznych. Poza tym zarząd poczty wspomina, że skoro Polacy wysyłają coraz mniej listów, to nie powinni odczuć na swojej kieszeni tej podwyżki, bo będzie to ich kosztować kilka złotych więcej w skali roku. Być może, ale nie zapominajmy choćby o przedsiębiorcach, którzy z możliwości korespondencji korzystają regularnie. Ich te zmiany na pewno nie ucieszą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x