Polskie konie sportowe na celowniku Chińczyków

0
3652
polskie konie sportowe

Agencja Nieruchomości Rolnych informuje, że Chińczyków interesują polskie konie sportowe. W tym celu w najbliższym czasie wielu z nich ma przyjechać do Polski, aby odwiedzić polskie stadniny oraz wziąć udział w aukcjach tych zwierząt.

Porozumienie o handlu

Oficjalna delegacja Chińskiego Związku Końskiego pod przewodnictwem Sekretarza Generalnego, Yue Geofanga odwiedziła Polskę już kilka dni temu. Doszło wtedy do porozumienia i podpisania umowy o handlu oraz wymianie technologii hodowli. Podczas wizyty zaprezentowano między innymi dorobek polskiej hodowli oraz konie arabskie, półaraby, konie wyścigowe czy konie rasy śląskiej i wielkopolskiej.

Ponadto Chińczycy w Warszawie podpisali też umowę z Polskim Klubem Wyścigów Konnych o współpracy polsko-chińskiej w zakresie hodowli tych zwierząt.

Wszystko wskazuje, że po raz kolejny chińska delegacja przyjedzie do Polski w sierpniu. Wszystko dlatego, że wówczas w Janowie Podlaskim odbędzie się Święto Konia Arabskiego, a przede wszystkim aukcja „Pride of Poland”.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/arial2/domains/biznesmedia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353