Cyfrowy Polsat zaniżył podatek o 40 mln złotych?

0
3260
Cyfrowy Polsat

Z kontroli przeprowadzonej przez izbę celno-skarbową, która dotyczy roku 2011, wynika, że Cyfrowy Polsat zaniżył podatek. Mowa o kwocie rzędu 40 mln złotych.

32 mln zamiast ponad 70 mln zł

Kontrola wykazała, że Cyfrowy Polsat zapłacił wówczas podatek w kwocie 32 mln zł. Jest to jednak aż o 40 mln 600 tys. zł mniej od kwoty, którą należało uiścić na rzecz fiskusa. Do tego doliczyć trzeba także odsetki, które przy takiej kwocie i sześciu latach opóźnienia będą spore.

Skąd w związku z tym wzięła się taka różnica? Otóż inspektorzy wykazali, że prawo spółki do zaliczenia w ciężar kosztów uzyskania przychodów niektórych wydatków wówczas poniesionych nie powinno mieć miejsca. Warto mimo wszystko zauważyć, że obecnie wezwanie do zapłaty jest nieostateczne, a więc nie podlega wykonaniu.

Nie jest niespodzianką fakt, że Cyfrowy Polsat nie zgadza się z tą decyzją. Włodarze spółki zapowiedzieli już, że będą odwoływać się do Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/arial2/domains/biznesmedia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353