Play zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych

0
2944
Play zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych

Wszystko wskazuje na to, że po dziesięciu latach od pojawienia się na rynku Play zadebiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Impera Capital, a więc właściciel telekomu informuje, że to najwyższy czas, aby wejść w kolejną fazę rozwoju i zaoferować publiczną ofertę akcji.

Gdzie i kiedy?

Nie wiemy jednak jak na razie, na jakim parkiecie pojawi się P4 oraz kiedy to nastąpi. W tej chwili najważniejsza jest jednak decyzja dotycząca wejścia na parkiet. Szczegółowych informacji na ten temat spodziewać się można w późniejszym czasie. Najprawdopodobniej będzie to jednak giełda w Polsce. Byłby to naturalny wybór, ponieważ Play to polski operator znany niemal tylko i wyłącznie nad Wisłą.

Dodajmy jeszcze, że szacowana wartość przedsiębiorstwa to obecnie około 15 mld zł. Udziały warte mogą być z kolei nawet 8 mld zł, a więc więcej niż notowane obecnie na GPW akcje Orange Polska.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/arial2/domains/biznesmedia.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353