Inwestorzy z Polski najlepszymi na Starym Kontynencie

Broker Degiro z Holandii poinformował, że w styczniu jego klienci z Polski okazali się najlepszymi w Europie. Z czego wynika więc fakt, że inwestorzy z Polski są najlepsi w jego zestawieniu?

Polska przed Austrią i Czechami

Degiro podaje, że Polacy korzystający z usług tego brokera w styczniu zarobili 2,06%. Jest to wynik najlepszy w Europie, a w zestawieniu tym wyprzedzamy Austriaków i Niemców. Patrząc jednak na zachowanie inwestorów znad Wisły, w wielkim stopniu dziwić nas to jednak nie może.

Polacy kurczowo trzymają się bowiem naszego rynku i rzadko wyglądają poza warszawską giełdę. Ta w styczniu radziła sobie natomiast bardzo dobrze i może pochwalić się jednym z najlepszych wyników na świecie, zyskując aż 5,6%.

Rodzimej giełdy dotyczy aż 76% transakcji Polaków. W Europie tak przywiązani do swojej giełdy są tylko Szwedzi. W ich przypadku słupek procentowy rodzimych transakcji wynosi aż 79%. Przypomnijmy natomiast, że broker Degiro daje dostęp do inwestycji na 26 różnych rynkach, w tym giełdach USA, Australii, trzech azjatyckich oraz niemal w całej Europie.

Profil klienta

Wprawdzie Degiro nie chce ujawnić dokładnej liczby klientów z Polski, ale zauważa, że ma ich kilka tysięcy. Co ciekawe aż 80% z nich ma mniej niż 45 lat, a więc są to ludzie stosunkowo młodzi jak na inwestorów. Wystarczy dodać, że jest to najwyższy taki odsetek w Europie. Ich kapitał to natomiast średnio około 100 tysięcy złotych.

Odnieśmy się jeszcze do spółek, w które inwestują nasi rodacy zrzeszeni u tego brokera. Na to, że inwestorzy z Polski byli w styczniowym zestawieniu Degiro najlepsi złożyły się inwestycje w akcje KGHM, JSW, Energi oraz PKP Cargo.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x