Ograniczenia dla sklepów z aplikacjami mobilnymi w Chinach

Aplikacje mobilne są dziś bardzo popularne, co oczywiście dziwić nie może, patrząc na to, jak powszechne są dziś smartfony. Nie da się mimo wszystko ukryć, że jest to również i furtka dla przestępców i oszustów, którzy poprzez szkodliwe programy powodują duże zagrożenie dla konsumentów. Walczyć z tym próbują Chiny, które wprowadzają ograniczenia dla sklepów z aplikacjami mobilnymi. Oznacza to, że sklepy internetowe wykorzystujące takie aplikacje będą musiały dostać na to licencję państwa. Ma to pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa.

Nowe przepisy w życie wchodzą dziś. Rząd Państwa Środka ma nadzieję, że pomoże to między innymi konsumentom. Ci często zupełnie nieświadomie instalują bowiem aplikacje wykradające ich dane osobowe czy powodujące straty finansowe.

Wydaje się też, że takie ograniczenia dla sklepów z aplikacjami mobilnymi były w Chinach niezbędne. Jak dotąd nie było bowiem żadnego prawa dotyczącego tego rynku. Nic dziwnego, że prowadziło to do obniżonego bezpieczeństwa użytkowników takich sklepów.

Z drugiej strony nie brak głosów krytyki. Wielu uważa bowiem, że nowe przepisy wchodzą w życie tylko po to, aby jeszcze bardziej państwo kontrolowało internet.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x