Netflix ma w planach serial Wiedźmin

0
2032
serial Wiedźmin

Mimo że Wiedźmin ma już nie tylko serial, ale również i ekranizację filmową, to pomysł stworzenia czegoś nowego na pewno wielu fanom by się spodobał. Warunek jest jeden. Otóż stworzony musiałby on być przez profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Nie jest wykluczone, że serial Wiedźmin powstanie przy współpracy Netfliksa z firmą Platige Image.

Jak na razie mamy jednak tylko wstępną umowę, która nie jest wiążąca. W związku z tym nie jest powiedziane, że taki serial powstanie. O wszystkim zadecyduje Netflix. Mimo wszystko jest szansa, że kolejna ekranizacja prozy Andrzeja Sapkowskiego ponownie będzie miała miejsce.

Sama firma Platige Image zyskała już jednak na samych planach. Akcje tej spółki na te informacje zareagowały błyskawicznie i urosły o 40 proc.

Rywalizacja z Showmax

Nie jest wykluczone, że serial Wiedźmin byłby dobrą konkurencją dla Ucha Prezesa. Darmowe odcinki tego serialu dostępne na serwisie YouTube niebawem się skończą i dostępne będą tylko na Showmax.

Dodając do tego fakt, że abonenci Play mają mieć dostęp do serwisu przez rok całkowicie za darmo, widzimy wyraźnie, że Showmax na polskim rynku radzi sobie coraz lepiej. Jak zareaguje na to Netflix? Nie ma wątpliwości, że „Wiedźmin” to zupełnie inna propozycja niż Ucho Prezesa, ale zainteresowanie tym serialem mogłoby być spore.