Jak stworzyć dobre ogłoszenie sprzedaży w internecie?

0
5224

Dzięki temu, że w ostatnim czasie zrobiło się naprawdę głośno na temat idei zero waste i wszelkie wyrzucanie dobrych sprzętów, ubrań czy obuwia na śmietnik jest postrzegane bardzo negatywnie.
Dlatego większość ludzi zamiast tak robić decyduje się zbędne im rzeczy oddać tym, którym się przydadzą lub po prostu sprzedać. Teraz w większych miastach pojawiło się wiele miejsc gdzie takie przedmioty można oddać. Dzięki sprzedaży generuje się kolejny plus z takiego zachowania czyli zysk finansowy.

Tym bardziej, że teraz zbędne rzeczy można wystawiać na wielu grupach na portalach społecznościowych czy na portalach, których w sieci jest naprawdę wiele. Jednak najlepiej decydować się na te sprawdzone. Jeszcze lepiej gdyby dodanie takiego ogłoszenia było bezpłatne i gdyby dany portal nie zabierał żadnej prowizji. Tak jest na przykład na
https://ilento.pl

Co jest ważne podczas wystawiania takiego ogłoszenia? Przede wszystkim dobry, chwytliwy tytuł, dzięki któremu nasz produkt w łatwy sposób wyskoczy w wyszukiwarce. Oraz ograniczenie się do konkretów. Czyli podanie informacji co sprzedajemy i krótko jakie to jest. Mowa tu o kolorach, wymiarach, serii, producencie. Możecie też napisać czy Wasz sprzedawany przedmiot jest nowy, używany oraz w jakim jest dokładnie stanie.

W opisie też musicie pamiętać, aby zawsze wszelkie szczegóły. Im bardziej opiszecie dany produkt tym mniej będzie przypadkowych pytań. Ma to również wpływ na to jak szybko uda się sprzedać konkretny przedmiot. Co ważne, nie zapominajcie o napisaniu również o wszelkich wadach czy uszkodzeniach. Ponieważ jeśli raz sprzedacie coś i zataicie wcześniej, że ma jakiekolwiek wady to później może to się skierować przeciw Wam. Ponieważ na większości takich portali można, po dokonanej transakcji, wystawić opinię sprzedającemu (oraz kupującemu). A każda negatywna opinia na Waszym profilu to mniej zainteresowanych chcących taka transakcję z Wami przeprowadzić.

Dodajcie również dobrze zrobione zdjęcia. To też jest szalenie ważne. Bez zdjęć prawdopodobnie nie uda Wam się nic sprzedać. Ewentualnie usługę, chociaż doświadczenie pokazuje, że i to nie. Zdjęcia muszą być dobrze doświetlone, mieć ciekawe kadry i ostrość. Jeśli fotografujecie jakiś przedmiot pamiętajcie o tym, aby ustawić go na białym tle. Jeśli nie jesteście zaawansowani to wystarczy biała kartka papieru. I uwierzcie, telefonem też można zrobić fantastyczne zdjęcia. Fotografując przedmiot, który chcecie wystawić na sprzedaż w internecie nie zapomnijcie sfotografować wad. Wasza oferta sprzedaży powinna być transparentna.