Bitcoin wzrósł do poziomu ponad 1000 USD

0
1636
Bitcoin

Wirtualna waluta Bitcoin ponownie ma się coraz lepiej. Doskonale świadczą o tym jej notowania. Otóż obecnie waluta ta dobiła już do poziomu 1022 USD. W praktyce jest to więc najlepszy wynik od ponad trzech lat. Według analityków to nie koniec i wzrost tej waluty będzie się nadal utrzymywał.

Przypomnijmy, że na początku ubiegłego roku za jednego Bitcoina trzeba było zapłacić ok. 400 USD, ale 30 grudnia 2016 jego kurs wynosił już aż 913 USD. Tak więc tylko w 2016 roku kurs wirtualnej waluty wzrósł o ponad 100 procent.

Tak dobry wynik Bitcoin zawdzięcza dwóm ważnym wydarzeniom w roku ubiegłym. Pierwszym było czerwcowe referendum w Wielkiej Brytanii dotyczące wyjścia z Unii Europejskiej. Drugim natomiast wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Wzrosty w końcówce ubiegłego roku analitycy łączą natomiast z Chinami i Indiami. W Państwie Środka, a dokładnie w Macau o połowę zmniejszono limit wypłat z bankomatów, a w Indiach unieważniano dwa najpopularniejsze nominały banknotów – 500 i 1000 rupii.

Wydaje się, że to nie koniec dobrej passy tej waluty. Analitycy sugerują, że w tym roku Bitcoin może dobić nawet do 3000 USD.