Bitcoin pobił kolejny rekord

0
1498
Bitcoin pobił kolejny rekord

Kryptowaluta Bitcoin ma się naprawdę dobrze, o czym najlepiej świadczy fakt, że jej wartość przekroczyła następną granicę. Kilka dni temu Bitcoin pobił kolejny rekord i obecnie wart jest ponad 1600 dolarów. Nic dziwnego, że coraz częściej mówi się o tym, że niebawem może on stać się powszechnie używaną walutą.

Aprobata na arenie międzynarodowej

O tym, że Bitcoin zyskuje coraz większą aprobatę na arenie międzynarodowej, najlepiej świadczą przykłady Japonii czy Niemcy. W tych krajach jest on uznawany za walutę, w której można zawierać transakcje prywatne. Kolejnym krajem, który się nad tym mocno zastanawia jest z kolei Rosja. W Polsce jest nieco inaczej. Wprawdzie Ministerstwo Finansów zauważa, że wydobywanie Bitcoinów nie narusza polskiego prawa, to odmówiono mu statusu waluty czy innego instrumentu finansowego.

Wielu analityków nie ma wątpliwości, że prędzej czy później Bitcoin uzyska akceptację ogólnoświatową. Inni z kolei sugerują, że będzie zupełnie inaczej i nie widzi na to żadnej szansy. Na ostateczną odpowiedź trzeba jeszcze nieco poczekać, choć wydaje się, że rzeczywiście Bitcoin może zamieszać na światowych rynkach.