Strona główna Polityka Wielka Brytania wprowadzi wizy dla imigrantów?

Wielka Brytania wprowadzi wizy dla imigrantów?

0
Wielka Brytania wprowadzi wizy dla imigrantów?

Nie jest wykluczone, że Wielka Brytania wprowadzi wizy dla imigrantów i pozwolenia o pracę po opuszczeniu Unii Europejskiej. Możemy powiedzieć więcej i stwierdzić, że taki scenariusz jest bardzo realny. W celu przygotowania nowych przepisów Theresa May zgłosiła się bowiem do szefowej MSW Amber Rudd, ministra ds. pracy i emerytur Damiana Greena i ministra ds. Brexitu Davida Davisa.

Wizy na pięć lat

Szczegółów tej inicjatywy na razie nie znamy. Jeśli jednak Wielka Brytania wprowadzi wizy dla imigrantów możliwe, że będą one ważne przez pięć lat.

Zauważmy, że system ma być szczelny, a regularne kontrole mają przeciwdziałać zatrudnieniu nielegalnych imigrantów. Jeśli podczas kontroli takie informacje zastałyby ujawnione, przedsiębiorca byłby obarczony wysoką grzywną, choć mówi się nawet o karach ograniczenia wolności.

Szczególnie wprowadzenie wiz dziwić jednak nie może. Tym bardziej że większość społeczeństwa na Wyspach chce ograniczenia napływu imigrantów bez wykształcenia, a takich jest najwięcej. Z drugiej strony chętnie widzą oni u siebie obywateli z innych krajów z wykształceniem wyższym.

Oczywiście nie napawa to optymizmem także i w kontekście Polski. Wszyscy, którzy nie pracują w Wielkiej Brytanii od pięciu lat lub dłużej mogą nie dostać pozwolenia na pracę i będą wydaleni. W najlepszym wypadku wydaje się, że stracą oni natomiast część lub nawet całość przysługujących im benefitów.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x