Wysyłanie pieniędzy na Messengerze także w Europie?

0
1456
Wysyłanie pieniędzy na Messengerze

Niewykluczone, że już niebawem wysyłanie pieniędzy na Messengerze będzie miało miejsce także w Europie. Przypomnijmy bowiem, że od dwóch lat z takiej opcji korzystać mogą użytkownicy w Stanach Zjednoczonych.

Warto zauważyć, że wysyłanie pieniędzy jest tu bardzo proste porównywalne ze wstawianiem emotek„. Amerykanie obok nich widzą znaczek dolara, po którego wciśnięciu i wpisaniu konkretnej kwoty pieniądze są przelewane. Powiązane są one z kartą płatniczą, którą dodaje się tylko raz. Wystarczy wpisać jej numer lub też dodać jej zdjęcie. Środki trafiają na rachunek powiązany z karta debetową odbiorcy. Odebrane muszą być przez niego w ciągu trzydzieści dni. Po tym czasie wrócą na konto nadawcy.

O debiucie tej formy płatności na Starym Kontynencie sugerują ostatnie wydarzenia. Otóż 24 października 2016 r. firma Facebook Payments International Limited otrzymała licencję instytucji pieniądza elektronicznego w Irlandii. Pod koniec grudnia natomiast przedsiębiorstwo pojawiło się w hiszpańskim rejestrze wydawców e-pieniądza. Wysyłanie pieniędzy na Messengerze jest więc bardzo bliskie realizacji także w Polsce.