Podwyżka dla policjantów, strażaków, straży granicznej i BOR-u

0
1410
Podwyżka dla policjantów

Od stycznia funkcjonariusze policji mogą liczyć na spory wzrost wynagrodzeń. Podwyżka dla policjantów wynosić będzie 253 zł. Jest to więc największy wzrost zarobków tej grupy zawodowej od wielu lat. Na podwyżkę w wysokości 250 zł liczyć mogą natomiast pracownicy administracji. To jednak nie koniec, bo kolejna seria wzrostu wynagrodzeń nastąpi w roku 2019. Wówczas wyniosą one analogicznie 309 i 300 zł.

Pozostałe środki z programu modernizacji sfinansują poprawę bezpieczeństwa. Powstać ma bowiem 66 nowych komisariatów i komend. Do tego nabyte będą też cztery śmigłowce, 150 samochodów terenowych, 1500 miejskich, 10 tysięcy pistoletów samopowtarzalnych oraz 400 pistoletów maszynowych. Nowych ma być również wiele radarów, alkomatów i narkotestów. Na ten cel do roku 2020 policja otrzyma bowiem 4,1 mld zł.

Nie tylko policjanci

Podwyżka dla policjantów to jedno. Podobny wzrost wynagrodzeń czeka również strażaków. Wprawdzie Państwowa Straż Pożarna do roku 2020 otrzyma 1,7 mld zł, to poziom podwyżek będzie identyczny. Mniej zostanie natomiast przeznaczone na inwestycje w nieruchomości i ruchomości należące do PSP.

1,2 mld zł trafić ma poza tym do Straży Granicznej a 200 mln zł do Biura Ochrony Rządu. W tym przypadku środki przeznaczy się na zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zakup specjalistycznych pojazdów, broni czy rozbudowę i zabezpieczenie placówek.