Nowoczesne niszczarki do papieru jako niezbędny element wyposażenia biura

0
296

Nowoczesne niszczarki do papieru jako niezbędny element
wyposażenia biura. W każdym biurze powstaje duża ilość dokumentów i często konieczne jest utrzymanie porządku poprzez niszczenie nadmiaru papieru z archiwów i rejestrów. Niszczarki dokumentów rekompensują ten problem, dokumenty są niszczone automatycznie i dzięki temu zajmują bardzo mało miejsca.


Jeśli mamy potrzebę zniszczenia poufnych dokumentów, w ofertach sprzedawców możemy znaleźć różne rodzaje niszczarek do papieru o różnych poziomach bezpieczeństwa w zależności od wykonywanego rodzaju cięcia.
Wybór najlepszej niszczarki do papieru zależy od kilku czynników, począwszy od miejsca, w którym będzie ona używana, a skończywszy na intensywności użytkowania.


Przy zakupie niszczarki do papieru istotny jest wybór modelu, który spełnia określone potrzeby. Na przykład, można kupić niszczarkę do użytku osobistego, podczas gdy do większych zadań potrzebna jest maszyna biurowa lub model o dużej wytrzymałości, jeśli ma być on wykorzystywany w dużym biurze.


W przypadku większych wymagań w zakresie bezpieczeństwa najlepszym wyborem będzie niszczarka do papieru mikrościnki, a jeśli istnieje potrzeba niszczenia kart kredytowych, konieczne może być urządzenie zdolne do niszczenia nie tylko papieru.


Natomiast przy zakupie niszczarki do papieru do użytku domowego warto zwrócić uwagę na jej zabezpieczenia, aby zapewnić bezpieczne niszczenie nawet w obecności dzieci i zwierząt domowych.
Często zdarza się, że klient jest przekonany o skromnym użytkowaniu niszczarki, ale potem okazuje się, że korzystają z niej wszyscy koledzy, przeciążając w ten sposób zakupiony model. Dlatego istotne jest, aby oszacować zużycie urządzenia w sposób jak najbardziej realistyczny, w którym można kierować się takimi kryteriami, jak wybór
niszczarki do małych biur, która jest przeznaczona dla personelu do 5 osób, średniej niszczarki biurowej dla 10 osób lub dużej niszczarki dokumentów biurowych przeznaczonej dla personelu powyżej 10 osób.


Kolejnym ważnym czynnikiem jest ilość dokumentów do zniszczenia. Najtańsze modele niszczą jednorazowo 5 kartek, co zajmuje dużo czasu, szczególnie wtedy, jeśli mamy do zniszczenia dużo dokumentów. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę wydajność urządzenia, gdzie obowiązują następujące kryteria:
Do 10/12 arkuszy jednorazowo odpowiednia będzie niszczarka dokumentów dla małych biur.
Do 18/20 arkuszy jednorazowo należy wybrać niszczarkę dla średnich biur.
Więcej niż 20 arkuszy najlepszym wyborem będzie niszczarka dla dużych biur.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli z funkcjami, które często stanowią różnicę w jakości, wydajności i cenie.
Wybierając niszczarkę, należy wiedzieć, że dzielą się one na kategorie w zależności od rodzaju cięcia:
cięcie w paski, cięcie na kawałki oraz mikrościnki.


Należy wziąć pod uwagę, że kiedy mówimy o zdolności cięcia 10 arkuszy jednorazowo, mamy na myśli papier o gramaturze 80 g. Oczywiście, jeśli chcemy rozdrobnić kartkę 160g maksymalna wydajność zmniejsza się o połowę, do 5 arkuszy.