Lego Life – pierwszy portal społecznościowy dla dzieci

0
1629
Lego Life

Duńska firma LEGO znana jest przede wszystkim z produkcji znanych wszystkim dobrze klocków. Poza tym tworzy również filmy animowane oraz gry video. Teraz firma zrobiła krok w przód i postanowiła stworzyć pierwszy portal społecznościowy przeznaczony dla dzieci. Mowa o Lego Life dla najmłodszych poniżej 13. roku życia.

W pełni bezpieczny

Jak zwykle w takiej sytuacji wielu zadaje sobie pytanie odnoszące się do bezpieczeństwa. Twórcy zapowiadają jednak, że portal Lego Life jest aż nadto bezpieczny. Poza specjalnym algorytmem, nad bezpieczeństwem czuwać mają tu bowiem specjalnie w tym celu zatrudnieni moderatorzy. Ci sprawdzą każdy wpis na forum i każde zdjęcie trafiające do galerii.

Jakby tego było mało, portal nie zbiera danych osobowych, a także utrudnia identyfikację użytkownika. Co ciekawe Duńczycy namawiają nawet rejestrujące się dzieci, aby przybierali maski, tak jak ich bohaterowie z kreskówek i tym samym ukrywali prawdziwe imiona.

Specyficzna komunikacja

Zaznaczmy, że komunikacja nie będzie tutaj taka, jaką znamy z codzienności. Otóż zamiast tego znajdziemy tu symboliczne klocki i emot-główki. Właśnie dlatego użytkownikom przygotowana została specjalna klawiatura.

Poza tym na Lego Life znajdziemy wszystko, co oferuje nam na przykład Facebook. Tak więc znajdą się na nim zdjęcia związane z Lego, znajomości, posty czy lajki.

Wielu zastanawia się pewni, czy taki pomysł w ogóle się przyjmie. Otóż serwis działa już w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Danii, Austrii i Szwajcarii. W Polsce pojawić ma się natomiast jeszcze w tym roku.