Jak ciąć koszty związane ze sklepem internetowym?

0
396

Prowadzenie sklepu internetowego to znacznie tańsze rozwiązanie, niż sklep stacjonarny, ale wciąż może generować nam koszty, których nie da się przeskoczyć. W przypadku prowadzenie tego typu działalności ważne jest szukanie oszczędności, oczywiście nie kosztem klientów, jeśli tylko jest to możliwe. Na szczęście jest kilka sztuczek, które mogą nam w tym pomóc i przełożą się na większą oszczędność.

Najważniejsza rzecz, to zmniejszenie kosztów związanych z wysyłką. Wiele firm kurierskich oferuje nam możliwość podpisania z nimi umowy na stałe, dzięki czemu koszt wysyłki paczek będzie dla nas znacznie tańszy, niż w przypadku prywatnego kupującego. Jeśli wysyłamy sporo paczek, dobrze jest zainwestować w takie rozwiązanie. Wiele osób nie wlicza też w swoje koszty opakowań i pracy przeznaczanej na pakowanie, a możemy tego łatwo uniknąć, dodając do ceny każdego produkty koszty kartonu czy innego rodzaju paczki, w którą dany produkt będziemy pakować. Dzięki temu nasze koszty się zminimalizują.

W przypadku sklepu internetowego nie musimy mieć żadnego dodatkowego pomieszczenia na prowadzenie działalności, dzięki czemu nie wydajemy pieniędzy na osobny lokal. Często jednak pojawia się problem z magazynowaniem posiadanych przez nas towarów, zwłaszcza jeśli sami mieszkamy w naprawdę małym mieszkaniu. Wynajmowanie magazynu to jednak bardzo zły pomysł. Jeśli nasz sklep jest mały, to możemy sobie pozwolić na trzymanie ich w domu, ale jeśli oferujemy więcej rzeczy, może być problem. Wtedy dobrze jest postawić na systematyczne domawianie, niż dodatkowe pomieszczenia.

Jeśli prowadzisz mały biznes, lepiej nie wynajmuj pracowników. Wiele osób popełnia ten błąd i specjalnie do jednej roli kogoś wynajmuje. Kiedy prowadzimy sklep online, możemy pracować w każdej dogodnej dla nas chwili. To mega ułatwienie, zwłaszcza jeśli mamy sporo na głowie. Kiedy pisze do nas zainteresowany klient, nie czuj się zobowiązany do odpisania od razu, zamówień nie musisz wysyłać już godzinę po ich złożeniu, a strona nie musi być codziennie z rana aktualizowana. Daj sobie czas i wszystko rozplanuj, bo może się okazać, że zatrudnianie pracownika jest dla nas po prostu niepotrzebnym kosztem.