Czy każda firma powinna mieć swoje biuro rachunkowości?

Jest kilka plusów i minusów posiadania biura rachunkowego w firmie. Po stronie pro, biuro rachunkowe na bieżąco informuje zarząd i inwestorów o stanie finansowym firmy, ułatwia comiesięczną sprawozdawczość finansową i może udzielić wskazówek dotyczących strategicznych decyzji. I odwrotnie, chociaż biuro rachunkowe może być pomocne w zapewnieniu dokładnej sprawozdawczości finansowej, może również zwiększyć niepotrzebną biurokrację i koszty. Ponadto, w firmie bez biura rachunkowego może być trudno zapewnić ewidencjonowanie i prawidłowe rozliczanie wszystkich wydatków. I wreszcie, niektórzy twierdzą, że posiadanie biura rachunkowego może utrudniać firmie samodzielne finansowanie i rozliczanie płatności.

Czy w każdej firmie powinna być księgowa?

Ogólnie rzecz biorąc, księgowy powinien co roku dokonywać przeglądu sprawozdań finansowych firmy, udzielać porad w kwestiach księgowych i księgowych oraz udzielać wskazówek dotyczących planowania finansowego i decyzji inwestycyjnych. Ponadto często należy konsultować się z księgowym w sprawach dotyczących sporów sądowych, fuzji i przejęć oraz wynagrodzeń pracowniczych. Ponadto nie jest niczym niezwykłym, że księgowy udziela również pomocy przy tworzeniu raportów dla akcjonariuszy i dokumentów dotyczących ładu korporacyjnego.

Czy firma może sama rozliczać się ze składek?

Z jednej strony każda firma może skorzystać z usług księgowego. Z drugiej strony nie każda firma będzie wymagać usług księgowego. Czynniki, które mogą wpływać na to, jak często firma potrzebuje usług księgowego, to wielkość i złożoność firmy, branża, w której działa firma oraz stabilność finansowa firmy.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy każda firma powinna mieć własne biuro rachunkowe. Istnieje jednak kilka korzyści z posiadania biura rachunkowego, w tym bieżące informowanie kierownictwa i inwestorów o stanie finansowym firmy, ułatwianie comiesięcznej sprawozdawczości oraz udzielanie wskazówek dotyczących strategicznych decyzji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco!

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x