Bezzwrotna dotacja na firmę dla bezrobotnych z Warszawy

0
1478
Bezzwrotna dotacja na firmę

Jeśli mieszkacie w Warszawie i macie status osoby bezrobotnej, a jednocześnie pomysł na biznes możecie ubiegać się o dodatkowe środki na rozpoczęcie działalności. Bezzwrotna dotacja na firmę dla bezrobotnych Warszawiaków wynieść może nawet 16 tysięcy złotych.

Dwie inicjatywy

Mowa tu o dwóch programach, a w każdym organizatorem jest warszawski Urząd Pracy. Pierwsze działanie 8.1 (RPO WM) ma na celu aktywizację bezrobotnych w wieku ponad trzydziestu lat. Na takie dotacje może liczyć nawet 117 osób.

Drugie z kolei 1.1.1 (PO WER) Europejskiego Funduszu Społecznego skierowane jest do osób w wieku od 19 do 29 lat. W tym przypadku środki obejmą nawet 129 nowych firm. Łącznie do rozdania jest więc blisko 400 tysięcy złotych dla ponad 140 nowych przedsiębiorstw.

Jak ubiegać się o środki?

Bezzwrotna dotacja na firmę przysługuje osobom bezrobotnym, które od 13 do 17 marca złożą stosowny wniosek. Zawierać on w sobie musi rodzaj biznesu, wysokość wsparcia, o które się ubiegamy oraz wykaz wydatków związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej i prognozy finansowe z założonymi efektami przyznanej dotacji.