Zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej

0
1610
Zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce stanowią aż 99,8% wszystkich firm nad Wisłą. Z pewnością wielu właścicieli takich podmiotów gospodarczych cieszą zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej, które mają chronić ich interesy. Nowelizację tej ustawy podpisał prezydent Andrzej Duda. Co to oznacza w praktyce?

Korzystne zmiany

Przede wszystkim trzeba zauważyć, że zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej wpłyną na to, że nowe przepisy, które będzie się wprowadzać, pod uwagę brać będą mniejsze przedsiębiorstwa. Dotychczas wielu właścicieli narzekało, że są one kompletnie bez sensu, szkodząc polskim firmom.

Po nowelizacji każda zmiana prawna wpływająca na przedsiębiorców nakazuje przeprowadzenie badania skutków, jakie wywoła ona wśród małych przedsiębiorcach. Jednocześnie Duda podkreślił, że każda zmiana będącą z korzyścią mikro, małym i średnim przedsiębiorcom zyska aprobatę prezydenta. Nic w tym dziwnego, bo sama nowelizacja była jego pomysłem. Do parlamentu trafiła 1 sierpnia ubiegłego roku, a przyjęto ją pod koniec stycznia.