Wybierz polisę ubezpieczeniową na życie skrojoną na miarę.

Niełatwo spomiędzy setek ofert najrozmaitszych ubezpieczycieli wybrać tę właściwą. Czy należy kierować się jedynie ceną? Omówmy to na przykładzie polis ubezpieczenia na życie.

Na rynku funkcjonuje cały wachlarz najrozmaitszych towarzystw ubezpieczeniowych. Zasady, których przestrzegania zobowiązuje się firma, są zapisane w tak zwanych ogólnych warunkach ubezpieczenia. Przed wykupieniem jakiejkolwiek polisy należy dokładnie się z nimi zapoznać. Dlaczego? Ponieważ to właśnie warunki ogólne stanowią, w jakich wypadkach otrzymamy odszkodowanie, na które warianty nałożona jest karencja (w pewnych przypadkach nawet dziewięć miesięcy) oraz jakie prawa przysługują nam, jako klientom. Na nic nie zda się polisa, która jest tania, ale ma założenia uniemożliwiające uzyskanie odszkodowania, nawet w wydawałoby się oczywistych wypadkach.

Czy to znaczy, że jedynie ogólne warunki decydują o jakości danej oferty? Twierdzenie takie nie byłoby sprawiedliwe. Przy wyborze należy brać pod uwagę argumenty z różnych dziedzin. Warto na przykład zasięgnąć języka u dobrze zorientowanych przyjaciół, którzy korzystali z oferty danego ubezpieczyciela i poprosić ich o opinię. Z pewnością nie zaszkodzi też poszukanie w Internecie, jakim kapitałem dysponuje towarzystwo ubezpieczeń i przez kogo jest on gwarantowany.

Sama polisa również może zawierać różne składniki, które wpływają na jej atrakcyjność. Obecnie wiele firm oferuje, w ramach ubezpieczenia na życie, między innymi wypłatę świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu dłuższego niż dziesięć dni, w razie zapadnięcia na ciężką chorobę (ich wykazu należy szukać we wspomnianych warunkach ogólnych), bądź urodzenia dziecka. Opcjami pożądanymi w każdej polisie na życie są świadczenia na wypadek śmierci rodziców, teściów bądź dziecka. Chociaż nikt nie chciałby doświadczyć takiej straty, to rozsądne, aby na wszelki wypadek się ubezpieczyć. Swego rodzaju dobrem luksusowym w ubezpieczeniu jest pakiet świadczeń medycznych lub otwierany dodatkowo rachunek oszczędnościowy.

Jak widać, rynek nie jest ubogi jeśli chodzi o ubezpieczenia na życie; wręcz przeciwnie, widać wszechobecny przesyt. Dlatego dobrze wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, kupując polisę. W końcu, jak mówią, „przezorny zawsze ubezpieczony”.

BiznesMedia.pl poleca ofertę ubezpieczeniową firmy Aviva:


CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x