Ukraińcy kupują polskie mieszkania

0
1734
Ukraińcy kupują polskie mieszkania

Jeśli wierzyć statystykom w ubiegłym roku cudzoziemcy w Polsce kupili aż 295 tys. metrów kwadratowych mieszkań. Aż 20 proc. z nich było narodowości ukraińskiej. Dlaczego w związku z tym Ukraińcy kupują polskie mieszkania z tak wielką ochotą?

Ukraińcy przed Niemcami i Brytyjczykami

Biorąc pod uwagę samych Ukraińców, to ci kupili w ubiegłym roku aż o 81 proc. więcej mieszkań niż rok wcześniej. Tak dobry wynik wielu może dziwić, choć trzeba przy tym pamiętać, że Ukraińców w Polsce jest coraz więcej. Niebawem może się to jednak zmienić. Na pracowników tego kraju otwierają się bowiem inne kraje Wspólnoty.

Wracając do mieszkań nabywanych przez obcokrajowców, Ukraińcy w tym rankingu wyprzedzili Niemców, którzy od lat byli w nim na szczycie. Obecnie ich udział w tym rynku to ponad 15 proc. Dalej są Brytyjczycy (6 proc.), a za nimi obywatele Izraela, Francji, Włoch, a także Białorusi, Szwecji, Rosji i Hiszpanii. Wszystkie te 10 krajów odpowiada za ponad 60 proc. wszystkich zakupów nieruchomości wśród obcokrajowców na terenie naszego kraju.

Warszawa, Kraków i Wrocław

Wiemy też, gdzie najczęściej swoje mieszkania kupują obcokrajowcy. Oczywiście wśród polskich miast na pierwszym miejscu znajduje się Warszawa. Za nią są inne wielkie miasta naszego kraju jak Kraków, Wrocław, Gdańsk, Poznań i Łódź.