Sieć lombardów czy sieć internetowa? Gdzie lepiej dokonać transakcji sprzedaży?

0
3098

W dzisiejszych czasach chcąc dokonać sprzedaży rzeczy nam zbędnej, zalegającej, nietrafionego prezentu lub po prostu dla załatania dziury w portfelu, mamy dość sporo opcji do wyboru. Powstają coraz to nowe strony internetowe, na których możemy wystawić do sprzedaży swój przedmiot. Pozostaje jednak nadal na polskim rynku, jak się okazuje prężnie działająca sieć lombardów. Kiedyś wiodące prym, dziś rosną dalej w swej potędze i pomimo istniejącej konkurencji online posiadają ogromne rzesze zwolenników.

Dlaczego chcąc dokonać sprzedaży, tak chętnie odwiedzamy lombard? Dolnośląskie, wielkopolskie i lubuskie to województwa na terenie, których lombardy cieszą ogromną popularnością. Sieć lombardów to przede wszystkim miejsca, w których klienci zaciągają krótkoterminowe pożyczki pod zastaw. Niespłacona pożyczka w określonym terminie wiąże się z utratą rzeczy, a jej wyłącznym dysponentem staje się lombard. Wielkopolska z ulokowanymi na swoim terenie lombardami, przypomina jednak, że ich lokale są odwiedzane także przez klientów, którzy z góry zakładają, że po dany towar już nie wrócą. Wówczas zapada decyzja o sprzedaży przedmiotu. Dlaczego w takim razie nie wystawiają swojego przedmiotu na przeznaczonych do tego stronach internetowych, a wybierają lombard? Lubuskie województwo, a dokładniej jego mieszkańcy, którzy chętnie korzystają z lombardów przedstawiają nam mnóstwo pozytywów. Przede wszystkim jest to natychmiastowa sprzedaż i otrzymanie gotówki do ręki. Żadna strona internetowa nie jest nam w stanie tego zapewnić, gdyż nie posiadamy wiedzy jak długo będziemy sprzedawać nasz przedmiot. Musimy wziąć pod uwagę, że nie mamy pewności czy po pierwsze ktokolwiek będzie zainteresowany naszym przedmiotem, a po drugie czy podobnych lub takich samych rzeczy nie wystawią inni sprzedający. Lombard Wielkopolska uczula, że wówczas nasze szanse na sprzedaż przedmiotu bardzo maleją, tak samo jak możliwość szybkiego otrzymania gotówki, której wielkość będzie nas satysfakcjonowała.

Innym pozytywnym aspektem jest oszacowanie wartości przedmiotu przez lombard. Dolnośląskie województwo informuje, że dzięki istniejącym w pełni profesjonalnym i uczciwym lombardom, sprzedają swoje przedmioty we właściwie oszacowanej wartości. Klient sam niejednokrotnie nie jest w stanie ustalić, jaką wartość posiada dany antyk, obraz czy biżuteria. Chcąc sprzedać rzecz poprzez stronę internetową sprzedający nie może liczyć na pomoc, jaką otrzyma w przypadku korzystania z rzetelnych sieci lombardów.