Prawo pracy w zarządzaniu personelem

Sukces firmy to rozpoznawalna marka, która wzbudza zaufanie pośród klientów. Dorobek firmy to zyski, które są generowane przez usatysfakcjonowanych klientów za zasługą wysoce kompetentnych pracowników. Całokształt wyniku dopełnia wykwalifikowana kadra zarządzająca. Co gdy w kooperacji pojawiają się zgrzyty i nieporozumienia? Różnorodność charakterów i temperamentów pomiędzy podwładnymi i przełożonymi może być motywatorem i napędem do zdrowej chęci wykazania się wiedzą i umiejętnościami. Może być jednak również powodem do sporów, konfliktów i nie zdrowej atmosfery, która niejednokrotnie wymyka się poza ściany firmy, obniżając przy tym ocenę konsumentów. Jak więc sprawić, aby współpraca na poziomach przełożony – podwładny, pozwalała piąć się firmie na wyżyny rynku, a nie sprowadzać ją ku upadkowi?

Kierowanie zespołem ludzi, to przede wszystkim nie tylko wydawanie poleceń, egzekwowanie ich i ocena. Jest to szereg składowych, które finalnie dają perfekcyjne działanie trybików maszyny. Podczas oceny podwładnych, organizacji ich pracy, motywacji, czy przekazywania wiedzy, łatwo przekroczyć granice. Różnice zdań, zła komunikacja, zmęczenie organizmu mają wpływ na niepożądane działania. Bardzo ważnym aspektem jest, aby na tej płaszczyźnie nigdy do tego nie dochodziło. Gdzie kierownicy i menadżerowie mogą w takim razie szukać cennych wskazówek? Samo posiadanie Kodeksu Pracy, bowiem jest niewystarczające. Ważna jest umiejętność zastosowania reguł i zasad w praktyce.

                Ciągłe szkolenia i doskonalenie jest w tej kwestii podstawowym i pierwszym krokiem. Jak wiadomo szkolenia od zawsze są bardzo ważnym czynnikiem kształtującym poziom efektywności kadry kierowniczej. To inwestycja zwrotna, która przekłada się na pracę zarówno wyższego szczebla, jak i samych podwładnych. Szkolenie z prawa pracy skierowane w stronę zespołu zarządzającego jest bardzo często rozwiązaniem problemów personalnych. Również tych, które pojawiają się pomiędzy współpracownikami tego samego szczebla, a które nierzadko należą do rozwiązania przez osobę zarządzającą.

Świadomość konsekwencji działań i podejmowanych decyzji jest podstawą do rzetelnego i profesjonalnego kierowania zespołem, bez naruszania jego praw. Szkolenie z prawa pracy dla kadry kierowniczej przekłada się jej produktywność i oddaje swoje odbicie w kondycji i prężnym działaniu przedsiębiorstwa. Przestrzeganie prawa pracy to jedyny i właściwy sposób zarządzania. Obowiązkiem jest podążać za jego zmianami, dokształcać kadrę kierowniczą i realizować plany z zachowaniem wszystkich norm i zasad.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x