Polacy są zadowoleni z członkostwa w Unii Europejskiej

Biorąc pod uwagę wyniki badań, które przedstawił Eurobarometr, wywnioskować można, że Polacy są zadowoleni z członkostwa w Unii Europejskiej. Zadowolenie wyraża aż 71 proc. ankietowanych, podczas kiedy tylko 5 proc. sądzi, że członkostwo we Wspólnocie jest czymś złym.

Wynik lepszy niż w Europie

Warto zauważyć, że wynik w Polsce jest znacznie lepszy aniżeli średnia ocena w Europie. Średnio w państwach członkowskich korzyści z członkostwa w UE widzi 57 proc. społeczeństwa. Jest to jednak i tak wynik o 4 proc. lepszy niż przed rokiem. Porównać można go dziś do tego sprzed kryzysu europejskiego. 58 proc. osiągnięto bowiem w roku 2008.

Ponadto odniesiono się również do niestabilnej sytuacji politycznej na świecie. Jak się okazuje, wielu Europejczyków uważa, że UE powinna wspólnie stawić czoła rosnącemu znaczeniu Chin i Rosji czy Brexitowi oraz zagrożeniu płynącemu z krajów arabskich.

Nie oznacza to jednak, że bieżące działania podejmowane przez UE są wystarczające. Aż 80 proc. badanych przyznało, że Wspólnota musi robić więcej dla walki z terroryzmem, 78 proc. wskazuje na słabą politykę walki z bezrobociem, a 75 proc. dotyczącą ochrony środowiska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x