Strona główna Polityka Początek Brexitu 29 marca

Początek Brexitu 29 marca

0
Początek Brexitu 29 marca

Czy to możliwe, że początek Brexitu będzie miał miejsce 29 marca? Bardzo możliwe, bo przedstawiciel brytyjskiego rządu przy Unii Europejskiej, którym jest Tim Barrow, informuje, że właśnie wtedy Theresa May wyśle list informujący o zamiarze opuszczenia UE. Tych, którzy są na bieżąco z polityką zagraniczną, informacje te jednak dziwić nie mogą. Już wcześniej informowano bowiem, że początek dwuletnich negocjacji w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej będzie miał przed końcem marca tego roku.

Wspólnota jest gotowa

Jednocześnie zauważyć trzeba, że Unia Europejska na zamiar wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty jest gotowa. Donald Tusk pełniący funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej poinformował, że w ciągu dwóch dni od dostania takiego zawiadomienia przedstawi projekt wytycznych dla 27 krajów członkowskich związany z tą sprawą. Kiedy zostaną one przyjęte, Komisja Europejska wyda rekomendacje, by rozpocząć rozmowy.

Brexit a Polska

Początek Brexitu to dobra data, aby raz jeszcze zastanowić się nad tym, co w związku z tym wydarzeniem czeka Polskę. Nie jest wykluczone, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE może sprawić, że do Polski powróci nawet 200 tysięcy naszych rodaków.

Nie zapominamy jednak też o zagrożeniu finansowym. Bez wkładu Wielkiej Brytanii wiele krajów będzie musiało zadowolić się znacznie skromniejszym budżetem. Na pewno odczuje to Polska, która rozwój w dużej mierze zawdzięcza właśnie środkom ze Wspólnoty.

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x