Płatny serwis telewizyjny YouTube

0
1588
Płatny serwis telewizyjny YouTube

Serwisu YouTube nikomu przedstawiać nie trzeba. Nie da się bowiem ukryć, że jest on doskonale znany każdemu z nas, kto porusza się po sieci. Internetowy gigant nie chce jednak spocząć na laurach. Poinformowano, że powstanie płatny serwis telewizyjny YouTube, który niebawem ruszy w Stanach Zjednoczonych. Nie jest wykluczone, że nie wyjdzie on poza USA, choć tego akurat pewnym być nie można.

40 stacji telewizyjnych

Wszystko wskazuje na to, że płatny serwis telewizyjny YouTube zawierać w sobie będzie około czterdziestu kanałów telewizyjnych, a wśród nich takie pozycje jak ABC, CBS, NBC czy Fox News. Niemal na pewno zabraknie tam jednak miejsc dla kanałów HBO, CNN czy AMC.

Wiemy też co nieco o ewentualnych płatnościach z tym związanych. Miesięczna opłata wynieść ma tutaj 35 dolarów. Co ciekawe programy dostępne w ofercie będzie można oglądać i nagrywać na wszystkich urządzeniach podłączonych do internetu. Tak więc w grę wchodzą nie tylko telewizory, ale również smartfony czy tablety.

Zauważmy też, że nie jest to pierwszy tego typu projekt. Doskonale świadczy o tym fakt, że YouTube musi być przygotowany na rywalizację. Bardzo zbliżone usługi to bowiem Sling TV, Direct TV Now i PlayStation Vue.