Jak kształtują się zarobki poszukiwaczy złota?

Nie da się ukryć, że poszukiwacze złota, którzy potrafią odnaleźć ten cenny kruszec, sporo na tym zajęciu zarabiają. Wielu nie zdaje sobie mimo wszystko sprawy z tego, jak kształtują się zarobki poszukiwaczy złota. Skoro tak warto przyjrzeć się tej kwestii nieco bliżej.

Od operatora po inżyniera

Zanim przejdziemy do ludzi, którzy złoto wydobywają na własną rękę, przyjrzymy się zarobkom osób pracujących na czyjeś konto. Wiele zależy tutaj oczywiście od tego, na jakim stanowisku jesteśmy zatrudnieni. Sugerując się amerykańskimi statystykami, zarobki osób pracujących przy wydobyciu złota wynoszą od 65 do nawet blisko 90 tysięcy dolarów rocznie.

Na około 65-70 tysięcy dolarów w ciągu roku liczyć mogą operatorzy ciężkiego sprzętu. Nieco mniej zarobi geolog, a więcej specjalista w dziedzinie ochrony środowiska czy tym bardziej główny inżynier.

Poszukiwania na własny rachunek

Najlepiej rzecz jasna wyglądają zarobki poszukiwaczy złota pracujących na własny rachunek. Wówczas mogą oni liczyć nawet na kilka milionów dolarów w ciągu jednego sezonu, choć zauważmy, że wydobycie złota wiąże się także z wysokimi kosztami, na które nie każdy zainteresowany takim sposobem na życie może sobie pozwolić.

CZYTAJ WIĘCEJ

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Newsletter

NAJNOWSZE

0
Would love your thoughts, please comment.x