Krajowa Administracja Skarbowa zajmuje automaty do gry

0
1528
Krajowa Administracja Skarbowa zajmuje automaty

Tego można było się spodziewać, choć chyba nawet najwięksi optymiści nie wierzyli, że skarbówka w kwestii automatów będzie tak konkretna. Od kiedy wprowadzono nowelizację ustawy o grach hazardowych, Krajowa Administracja skarbowa zajmuje automaty do gry jak najęta. W niecały miesiąc na swoim koncie ma ich już ponad trzy tysiące, a to dopiero początek.

Wyłączność Totalizatora Sportowego

Przypomnijmy, że nowa ustawa, która w życie weszła 1 kwietnia zezwolenie urządzania gier hazardowych w internecie poza zakładami wzajemnymi oraz gier na automatach poza kasynami daje na wyłączność Totalizatorowi Sportowemu.

Wiceminister i zastępca szefa KAS, Piotr Walczak powiedział, że od kwietnia Krajowa Administracja Skarbowa skutecznie uszczupla szarą strefę oferującą grę na automatach. Walczak informuje, że do czwartku 20 kwietnia zweryfikowano 8,8 tys. lokalizacji, w których były urządzane nielegalne gry. Skutkiem tego było zajęcie łącznie aż 1330 automatów i dodatkowo 2 tys. automatów w nielegalnych magazynach.

Widać, że powstała 1 marca 2017 roku na podstawie specjalnej ustawy Krajowa Administracja Skarbowa nie próżnuje i poważnie podchodzi do swoich obowiązków. Jej celem jest zapewnienie jak najwyższego poziomu ochrony graczy oraz ograniczenie szarej strefy, gdzie oferowane były nielegalne usługi hazardowe. Trudno już teraz oceniać pracę KAS, ale wyniki przeprowadzonych dotychczas kontroli oraz sama ich ilość wyglądają naprawdę imponująco.